Aranżacje łazienek

Umywalki

Umywalka stawiana lub ścienna – którą wybrać?

Bez względu na to, czy spełniliśmy właśnie marzenie o własnym M, czy też po prostu planujemy przeprowadzić gruntowną renowację naszych czterech kątów, nie powinniśmy zapominać o armaturze łazienkowej.

Stylowo urządzone, pomieszczenie to będzie bowiem piękną ozdobą naszego domu tudzież mieszkania, przykuwając uwagę gości akcentami, których próżno jest szukać w salonie. Dobierając wyposażenie łazienkowe, nie powinniśmy bagatelizować stylu umywalki. Jako akcesorium często wykorzystywane, to właśnie ona, tuż obok wanny, najbardziej przykuwa wzrok użytkowników łazienki. Na szczęście, opcji aranżacyjnych mamy tu naprawdę sporo, od umywalki stawianej na blat, po warianty naścienne. W niniejszym artykule opowiemy, która z nich lepiej zaprezentuje się w naszym wnętrzu.

Charakter umywalki

Decydując się na zakup armatury tego typu, zastanówmy się dokładnie, jaki efekt chcemy z jej pomocą uzyskać. Dla przykładu, standardowa umywalka ścienna bardzo dobrze prezentuje się nie tylko w niewielkich pomieszczeniach, ale również wnętrzach klasycznych. Umywalki tego typu są przy tym bardzo proste w czyszczeniu, zaś brak zintegrowanego blatu sprawia, że możemy powiesić je na dowolnej wysokości. Czyni je to znakomitym wyborem w przypadku, gdy mieszkamy z dziećmi lub osobą, poruszającą się na wózku.

Jeśli interesuje nas jednak bardziej unikatowe rozwiązanie, umywalka stawiana na blat z pewnością jest czymś, czemu naprawdę warto jest się przyjrzeć. Miski tego typu armatury odznaczają się zróżnicowanymi kształtami, nadającymi łazience zupełnie nowego oblicza. Umywalki stawiane są także idealnym wyborem w łazienkach, w których nie jesteśmy w stanie postawić szerszego blatu. Umożliwiają nam one bowiem na wykorzystanie większej przestrzeni wewnątrz mebla.

Jakość umywalek

Zarówno umywalka ścienna, jak i stawiana, powinna odznaczać się wysoką jakością wykonania. Osprzęt budżetowy, pochodzący od nieznanego producenta, może bowiem nie posiadać odpowiedniego zabezpieczenia przed osadzaniem się kamienia oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego też powodu, armaturę łazienkową powinniśmy kupować wyłącznie u dystrybutorów uznanych marek, takich jak popularna Vigour. Da nam to bowiem pełną gwarancję, że zakupiony osprzęt faktycznie będzie odznaczać się znakomitą efektywnością przez wiele lat.