Aranżacje łazienek

Pozostałe

Praktyczne dodatki, które powinny znaleźć się w każdej łazience

Współczesna łazienka w znacznym stopniu odbiega od swoich odpowiedniczek sprzed lat. W naszym społeczeństwie panowało bowiem wówczas przekonanie, że pomieszczenie to pełni jedynie rolę użytkową, więc jego estetyka i wyposażenie powinny zostać ograniczone do minimum.

Czasy się jednak zmieniają, zaś obecne łazienki nierzadko stają się istotną wizytówką naszych czterech kątów. Bogaty wybór dostępnych stylów aranżacyjnych oraz elementów wyposażenia jest tego idealnym przykładem. Nowoczesne rozwiązania, takie jak dozownik do mydła wiszący, nadają naszej łazience zupełnie nowego charakteru, zwiększając jednocześnie ogólną wygodę podczas codziennych rytuałów. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Wieszaki na ręczniki

Ręczniki, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, nie powinny być rozrzucane po łazience. Zwiększa to bowiem ilość osadzających się na nich zarazków, przenoszących się później na nasze ciało podczas wycierania. Z tego też powodu, jednym z najistotniejszych dodatków łazienkowych jest tu praktyczny wieszak na ręcznik. Wystarczy bowiem umieścić tego typu akcesorium w wybranym przez nas miejscu na ścianie, aby łazienka stała się estetyczniejsza. Wieszaki wiszące nie potrzebują jednocześnie zbyt wiele wolnego miejsca, co czyni je znakomitym wyborem w przypadku pomieszczeń o bardzo małym metrażu. W przypadku łazienek większych, możemy zdecydować się z kolei na wariant stojący. Dzięki szerokiej gamie dostępnych designów, wieszak tego typu z pewnością stanie się ciekawym akcentem wystroju pomieszczenia.

Dozowniki do mydła

Nowoczesny dozownik do mydła wiszący to znakomita alternatywa dla klasycznych mydelniczek. To proste akcesorium idealnie wkomponowuje się przy tym w wystrój łazienki, stanowiąc ciekawy akcent dla kafelków oraz pozostałych elementów armatury. Wiele współczesnych modeli jest przy tym wyposażonych w specjalne mechanizmy, ograniczające nadmierne zużycie mydła. Podobnie jak wiszący wieszak na ręcznik, dozownik naścienny znakomicie sprawdzi się również w niewielkich pomieszczeniach. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, zapewniona przez obudowę, wykonaną ze stali nierdzewnej.