Aranżacje łazienek

Pozostałe

Co sprawia, że toalety bezkołnierzowe są tak popularne?

Zadbana, wolna od zarazków toaleta to podstawa każdej łazienki. Nie zawsze jest to jednak cel prosty do osiągnięcia. Zwykłe modele misek WC, ze względu na swój charakterystyczny design, posiadają bowiem miejsca, których staranne doczyszczenie jest niezwykle trudne.

Silne środki czyszczące również nie stanowią tu stuprocentowej gwarancji czystości. Efekt jest na ogół taki, że, pomimo naszych regularnych starań, toaleta powoli traci na swojej estetyce. Z tego też powodu, coraz więcej Polaków decyduje się na wymianę starego modelu na WC bezkołnierzowe, odznaczające się prostszym czyszczeniem oraz ciekawym, nowoczesnym designem, pasującym zarówno do pomieszczeń minimalistycznych, jak i tych bardziej klasycznych. Oto, dlaczego naprawdę warto jest sięgnąć po ten nowatorski typ toalet.

Czystość toalet bezkołnierzowych

Dzięki swojej starannie zaprojektowanej konstrukcji, bezkołnierzowa miska WC zapewnia nam większą ergonomię oraz skuteczność spłukiwania. Ponieważ woda jest rozprowadzana po całej powierzchni misy, wszystkie zarazki są usuwane na bieżąco, co ułatwia jednocześnie regularne czyszczenie toalety. Kształt misy zapobiega przy tym chlapaniu podczas spłukiwania, co ma znaczący wpływ na ogólny stan czystości pomieszczenia. Zahamowany rozwój bakterii sprawia również, że ogólne mycie łazienki staje się procedurą prostszą i mniej czasochłonną. Dzięki temu, WC bezkołnierzowe działają na nas w sposób dość motywujący – wielu właścicieli standardowych toalet z kołnierzami, widząc dalszy rozwój bakterii pomimo swoich starań, traci bowiem samozaparcie do dalszego ich czyszczenia.

Estetyczna opcja dla każdej łazienki

Bezkołnierzową miskę WC znajdziemy obecnie zarówno w toaletach stojących, jak i nowoczesnych modelach wiszących. Dzięki temu, to nowatorskie rozwiązanie znajduje zastosowanie we wszystkich typach łazienek, bez względu na ich ogólny wystrój oraz metraż. Pamiętajmy jednak, że gwarancją najwyższej jakości wykonania są tu wyłącznie miski, opracowane przez wiarygodnych producentów. Przykładem jest tu chociażby popularna marka Vigour, która już od ponad 25 lat wytwarza armaturę łazienkową, stanowiącą rynkową czołówkę.