Aranżacje łazienek

Baterie

Baterie prysznicowe – z kranikiem czy bez?

Zakup niezawodnej baterii prysznicowej nierzadko potrafi być kwestią dość problematyczną. Na rynku istnieje bowiem naprawdę wiele rodzajów armatur tego typu. Od minimalistycznych modeli nowoczesnych, po szlachetnie wykończone baterie klasyczne, każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie.

Jednym z podstawowych typów baterii prysznicowych są tu także warianty z dolnymi wylewkami. Wiele osób, nieobeznanych jeszcze z tematem aranżacji łazienki, zastanawia się często, czy taki kran prysznicowy faktycznie jest rozwiązaniem skutecznym. Szczególnie, że wylewki dolne nie są osprzętem wymaganym w przypadku kabin prysznicowych. Z tego też powodu, w niniejszym artykule wyjaśnimy, kiedy warto jest rozważyć zakup baterii z kranikami.

Przydatność dolnych wylewek

Ponieważ wielu z nas preferuje kabiny prysznicowe, ze względu na szybkość kąpieli oraz ogólną przystępność, kran prysznicowy stał się rozwiązaniem znacznie mniej popularnym, niż kilka lat temu. Myjąc się w kabinie, nie potrzebujemy bowiem wystającej wylewki, uniemożliwiającej skuteczną kąpiel. Nieco inaczej prezentuje się jednak przypadek wanien. Kran stanowi w nich bowiem kluczowy element armatury, umożliwiającej szybsze napełnienie ich wodą. Prysznic, podłączony do tej samej baterii, jest z kolei niezwykle przydatny podczas spłukiwania piany tudzież mycia włosów. Jest on bowiem znacznie precyzyjniejszy od kranu, zwiększając tym samym funkcjonalność baterii.

Estetyka kranów prysznicowych

Niewątpliwym atutem kranu prysznicowego, oprócz wygodniejszych kąpieli w wannie, jest jego prezencja. Pozwala nam ona bowiem na nadanie łazience bardziej dystyngowanego, eleganckiego charakteru. Szeroki wybór dostępnych designów sprawia z kolei, że oprócz stylizowanych baterii klasycznych, możemy również zdecydować się na zakup modeli bardziej współczesnych, wpasowujących się także w minimalistyczne, sterylne aranżacje. Poza zróżnicowanymi designami, baterie z wylewkami nierzadko oferują nam także możliwość wyboru spośród ciekawych wariantów kolorystycznych. Armaturę tego typu, odznaczającą się znakomitą jakością wykonania, znajdziemy chociażby w ofercie popularnej marki Vigour.