Aranżacje łazienek

Umywalki

Jaki typ umywalki powinniśmy wybrać?

Umywalka to centralny element armatury każdej łazienki, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić funkcjonalność tego pomieszczenia. To właśnie przy niej będziemy bowiem dokonywać wszystkich osobistych rytuałów, od nakładania makijażu przed wyjściem do pracy, po regularne golenie się.

Z tego też powodu, warto jest rozejrzeć się za niezawodną, nowoczesną umywalką, łączącą w sobie stylowość designu z funkcjonalnością, dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Wybór jest tu naprawdę ogromny, co z pewnością ułatwi nam znalezienie osprzętu idealnego. Warto jednak zapoznać się wpierw z podstawowymi kwestiami, dotyczącymi zakupu umywalki.

Rodzaj umywalki

Niezwykle popularnym rozwiązaniem w polskich łazienkach jest obecnie umywalka meblowa. Armatura tego typu jest mocowana na zintegrowanej szafce, co czyni ją opcją niezwykle interesującą dla osób, przywiązujących dużą wagę do kwestii estetycznych. Modele meblowe rozwiązują jednocześnie problem, związany z doborem odpowiedniej szafki, przeznaczonej chociażby do przechowywania ręczników. Niewątpliwym atutem jest tu również prostota montażu takiej umywalki.

Ciekawą alternatywą jest tu również umywalka nablatowa. Dostępna w różnych kształtach, pomoże nam ona w nadaniu łazience nowoczesności. Minimalistyczna forma czyni ją również znakomitym wyborem w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu. Właściciele większych łazienek mogą z kolei zdecydować się na nowoczesną umywalkę, wpuszczaną w blat. Klasyczna forma armatury tego typu czyni z niej stylowy akcent każdego wystroju.

Pozostałe kwestie

Wybierając umywalkę, powinniśmy wziąć pod uwagę jej rozmiar. Chociaż w większości przypadków, standardowa umywalka meblowa tudzież nablatowa będzie wystarczająca, tak jeśli często dzielimy łazienkę z drugą osobą, możemy zdecydować się na model podwójny. Sprawdźmy również jakość wykonania misy. Powinna być ona wykonana z solidnej ceramiki, pokrytej warstwą ochronną, przeciwdziałającą osadzaniu się kamienia. Niezawodne wyposażenie łazienek tego typu znajdziemy w ofercie renomowanych producentów, takich jak uznana marka Vigour.