Aranżacje łazienek

Baterie

Dobór baterii łazienkowej – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Bateria do łazienki to jeden z kluczowych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie od niej wielu z nas zaczyna swoje zakupy, podczas planowanego remontu mieszkania. Szczególnie, że to właśnie od niej zależeć będzie w dużej mierze ogólna estetyka naszej łazienki.

Design  oraz kolorystyka baterii stanowią bowiem znakomity akcent wybranych przez nas płyt oraz blatów, co czyni je istotnym zakupem na wiele lat. Przeglądając sklepowe oferty, z pewnością zauważymy, że wybór dostępnych baterii jest naprawdę ogromny. Z tego też powodu, warto jest zapoznać się wpierw z istotnymi kwestiami, związanymi z doborem tego typu armatury. Nieprawidłowy zakup może się bowiem skończyć kosztownymi awariami. Oto, co warto jest wiedzieć na ten temat.

Odpowiedni typ baterii łazienkowych

Rodzaj wybranej przez nas baterii do łazienki powinien być dostosowany do wykorzystywanej przez nas armatury. Jeśli planujemy zakup wanny, powinniśmy postawić na odpowiednią baterię, wyposażoną zarówno w prysznic, jak i kran. Kabiny prysznicowe potrzebują z kolei baterii prostszych, pozbawionych kranu. Zwróćmy również uwagę na typ instalacji, obecnej w naszym mieszkaniu lub domu. W większości przypadków, możemy zetknąć się z rurociągami, w których wszelkie podłączenia montuje się bezpośrednio w ścianie. Wówczas konieczne będzie zainstalowanie baterii naściennej. Jeśli instalacja wychodzi bezpośrednio z podłogi, należy zdecydować się na baterię pionową. Nie bez znaczenia jest tu również rozmiar przyłącza. Na ogół ma ono średnicę trzech czwartych cala, lecz czasem możemy natknąć się także na co bardziej niestandardowe wymiary, wymagające użycia przejściówki.

Wykonanie baterii

Wybierając baterię do łazienki, dostosujmy nasz wybór do indywidualnych potrzeb oraz charakteru pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzą się modele z pojedynczą dźwignią. Jeśli interesuje nas jednak bardziej klasyczne rozwiązanie, w ofercie sklepów bez trudu znajdziemy baterie, wyposażone w dwa kurki. Zwróćmy także uwagę na jakość materiału, z którego wykonano interesującą nas armaturę. Pozwoli nam to na uniknięcie kosztownej wymiany, spowodowanej przedwczesnym zużyciem się baterii.