Aranżacje łazienek

Pozostałe

Brodzik z kamienia mineralnego – przystępna elegancja dla każdej łazienki

Chociaż w naszych łazienkach wciąż dominują przede wszystkim brodziki akrylowe, Polacy coraz chętniej sięgają po elegancką alternatywę, jaką jest brodzik mineralny.

Wykonany z niezwykle estetycznego kamienia, najczęściej granitu, brodzik tego typu odznacza się przy tym wysoką praktycznością, bezpieczeństwem oraz zaskakująco przystępną ceną. Charakterystyczna struktura powierzchni sprawia z kolei, że akcesoria te są również znakomitym wyborem dla osób, mających problemy z utrzymaniem brodzika w czystości. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego naprawdę warto jest rozważyć zakup takiej oryginalnej armatury.

Właściwości brodzików kamiennych

Już na pierwszy rzut oka stwierdzimy z pewnością, że brodzik mineralny naprawdę przykuwa uwagę swoim charakterem. Co więcej, armatura tego typu nie zużywa się z czasem, zachowując swój wygląd nawet po kilku latach. Brodziki te znakomicie prezentują się przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach, pozostając przy tym bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Niewątpliwym atutem modeli mineralnych jest również szeroki wybór rozmiarów, umożliwiających dopasowanie ich do dostępnego metrażu.

Brodziki kamienne odznaczają się także bardzo dobrym wyciszeniem spadającej wody, a także znakomitym utrzymywaniem ciepła. Dzięki temu, stanie na nich nie wiąże się z dyskomfortem. Wybierając armaturę tego typu, postawmy na model o matowej powierzchni, zapobiegający poślizgnięciu się. Brodzik z kamienia to także wysoka odporność na zabrudzenia oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Czyszczenie brodzików mineralnych

Bez względu na to, czy wybrany przez nas brodzik mineralny został wykonany z granitu, kwarcytu tudzież marmuru, czyszczenie takiej armatury jest niezwykle proste. Informacje o zalecanej formie czyszczenia znajdziemy zawsze na ulotce lub w załączonej instrukcji. Według generalnej zasady, brodzik powinniśmy czyścić regularnie delikatnym środkiem czyszczącym, unikając wybielaczy i innych substancji o intensywnym działaniu. Po zakończonym czyszczeniu, możemy wypłukać powierzchnię armatury. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tu również impregnacja, dzięki której brodzik zachowa na długo swój piękny wygląd.