Aranżacje łazienek

Baterie

Baterie wannowe podtynkowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Minimalizm, jak zauważyło zapewne wielu z nas, jest ostatnio niezwykle modnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Nasze domy i mieszkania stają się coraz nowocześniejsze, zaś misternie zaprojektowane detale ustępują miejsca prostym formom.

Nie inaczej jest również w przypadku łazienek, o czym świadczy rosnąca z każdym rokiem popularność baterii wannowej podtynkowej. Jej działanie nie ustępuje w żadnym stopniu standardowym odpowiednikom, lecz specjalnie zaprojektowana konstrukcja sprawia, że większa część armatury pozostaje niewidoczna dla użytkowników. Dzięki temu, nasza  łazienka jest w stanie zachować swój sterylny, minimalistyczny charakter. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych nowoczesnych baterii.

Mniej zajętej przestrzeni, więcej swobody

Jedną z największych wad standardowych baterii jest większa ilość zajmowanego przez nie miejsca. Dotyczy to w szczególności łazienek o niewielkim metrażu, w których zainstalowana armatura nie prezentuje się najlepiej. Bateria wannowa podtynkowa niweluje ten problem, ponieważ jedynymi zewnętrznymi elementami są w niej wylewka oraz kurki tudzież dźwignia, kontrolująca temperaturę oraz moc strumienia. Dzięki temu, uzyskujemy większą swobodę aranżacyjną, której nie zaburzą nam widoczne przewody. Mniejsza ilość elementów wierzchnich to także prostsze utrzymanie czystości w łazience.

Istotne cechy baterii podtynkowej

Pamiętajmy, że bateria wannowa podtynkowa jest armaturą o zróżnicowanych designach. W ofertach renomowanych producentów znajdziemy bowiem zarówno modele prostokątne, jak i kwadratowe. Nie zabrakło tu również ciekawych wariantów kolorystycznych, od standardowego chromu, po biel lub miedź. Nie zapominajmy również o funkcjach dodatkowych, takich jak regulacja temperatury za pomocą termostatu tudzież wbudowany mieszacz. Niezwykle przydatny jest tu także zawór odcinający, pełniący rolę zabezpieczenia przed poparzeniami. Jednym z najpopularniejszych dostawców nowoczesnych baterii podtynkowych na polskim rynku jest obecnie uznana marka Vigour, która już od ponad 25 lat projektuje zróżnicowaną armaturę łazienkową, odznaczającą się najwyższą klasą wykonania.