Aranżacje łazienek

Baterie

Bateria wannowa – jaką wybrać?

Przeglądając oferty sklepów z wyposażeniem łazienkowym, z pewnością zauważymy, że współczesny rynek obfituje w wiele zróżnicowanych rozwiązań. Oprócz armatury nowoczesnej, możemy także znaleźć stylowe akcesoria w stylu klasycznym, nawiązujące do łazienek sprzed lat.

Oprócz stylu, zróżnicowanie dostępnych elementów wyposażenia obejmuje także sposób montażu, umożliwiając tym samym dostosowanie interesujących nas produktów do domowej instalacji. Przykładem jest tu chociażby bateria wannowa stojąca, będąca popularną alternatywą dla wariantu ściennego tudzież podtynkowego. A ponieważ wybór najodpowiedniejszej opcji potrafi być dość kłopotliwy, szczególnie dla osób początkujących, w niniejszym artykule opowiemy, na czym powinniśmy skupić się podczas zakupu baterii.

Typ baterii wannowej

Pamiętajmy, że armatura wannowa powinna być dostosowana do naszej domowej instalacji. W przypadku mieszkań, najczęstszym wyborem są tu modele ścienne, zarówno w wersji zwykłej, jak i podtynkowej. Wybór między tymi dwoma wariantami jest kwestią indywidualną. Bateria podtynkowa jest dyskretniejsza, ponieważ jedynymi widocznymi elementami są tu wylewka oraz dźwignia. Dzięki temu, rozwiązanie to znakomicie sprawdzi się w minimalistycznych pomieszczeniach. Bateria wannowa stojąca jest z kolei bardzo elegancką opcją, cenioną ze względu na łatwość montażu. Montowana w otworze obok wanny, otwiera ona przed nami bogactwo możliwości aranżacyjnych. Istnieje tu bowiem możliwość zmiany jej położenia według naszego uznania.

Jakość wykonania

Dobra bateria wannowa stojąca tudzież naścienna powinna odznaczać się wysoką jakością wykonania, zapewniającą jej żywotność. Główna część baterii jest na ogół wykonana z chromowanego mosiądzu, gwarantującego odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz osadzanie się szkodliwych drobnoustrojów. Solidna głowica powinna być z kolei wykonana z ceramiki, zapewniającej baterii wzorową szczelność. Zwróćmy tu również uwagę na przepływ wody. Im jest on większy, tym szybciej uda nam się napełnić wannę. Nie bez znaczenia jest tu także obecność warstwy, chroniącej przed osadzaniem się kamienia, a także ogranicznika temperatury.